ترجمه موتیویشن لتر

در این نوشته به این پرسش پاسخ میدهیم که چگونه یک موتیویشن لتر بنویسیم که شانسمان برای پذیرش درخواستمان را افزایش دهیم؟ یک راه برای دوری از کلی گویی و ارائه مطالب بیشتر و دقیقتر در موتیویشن لتر ، تنظیم نامه بر اساس نوع سازمان یا موقعیتی است که برای آن اپلای می کنید. در ادامه نکات زیر برای نوشتن یک موتیویشن لتر  موفق توصیه می شوند:

1. در زمان نوشتن موتیویشن لتر، به سازمان یا دانشگاهی که نامه شما را دریافت می کند، توجه کنید. به عبارت دیگر، نمی توان یک موتیویشن لتر را به صورت کلی برای چند سازمان تهیه کرد. مهم است بدانید چه کسی موتیویشن لتر شما را دریافت خواهد کرد و در مورد آن تصمیم گیری می کند. به این ترتیب می توانید شخص مورد نظر را در نامه خود مستقیم خطاب قرار دهید.
  2. به وبسایت موسسه مورد نظر مراجعه کنید و اامات تصدی موقعیت یا پذیرش را مطالعه کنید. سه مورد از اامات اصلی را در نظر بگیرید و در موتیویشن لتر شرح دهید که دارای این اامات هستید.
  3. به خواننده نشان دهید که ارزشهای سازمان مورد نظر را درک می کنید و به آنها باور دارید و می توانید با بیان یک خاطره یا داستان کوتاه نشان دهید که به آن ارزشها باور دارید.
  4. موتیویشن لتر بایستی نشان دهد که شما واقعا خواهان ورود به سازمان مورد نظر هستید؟ مرز بین وانمود کردن به علاقمندی و علاقه واقعی، بسیار باریک است (زیرک باشید). برای موفقیت، دلایل برتری خود نسبت به سایر کاندیداها را بیان کنید.
  5. در نگارش موتیویشن لتر، دروغ نگویید (هیچ وقت دروغ نگویید). مسئول بررسی موتیویشن لتر در سازمانها مهارت لازم را دارد تا دروغ ها را به سادگی تشخیص دهد. اگر بیش از حد اغراق کنید یا موفقیتهای خود را بیش از حد بزرگ نشان دهید، خود را شبیه به پینوکیو با بینی درازش نشان خواهید داد.

پرسشهایی که بایستی در یک موتیویشن لتر به آنها پاسخ دهید:

1. چه چیزی باعث شد علاقمند به ورود به سازمان یا دانشگاه مورد نظر شوید؟

پاسخ:

• بسیار علاقمند به زندگی در  شهر یا محله نزدیک به سازمان هستم، زیرا
  • ورود به (سازمان یا دانشگاه مورد نظر) همیشه یکی از رویاهای من بوده است، زیرا.

پرسش

1. ارزشهای سازمان مورد نظر کدامند و چگونه با آن ارزشها احساس نزدیکی می کنید؟

پاسخ

• ارزشهای (نام سازمان یا دانشگاه) عبارتند از: (سه مورد از ارزشهای سازمان مورد نظر را ذکر کنید. در طول تحصیل نشان داده ام زیرا علاقه خاصی به دارم. همچنین در طول دوره فعالیت حرفه ای خود به . پرداخته ام.

پرسش

1. چه نوع درخواستهایی معمولا از سوی دانشگاه یا سازمان مورد نظر پذیرفته می شوند و چرا شما گزینه مناسبی برای انتخاب شدن هستید؟

پاسخ

• شرط اول: حداقل دو سال فعالیت مرتبط مورد نیاز است:
    • سه سال به صورت داوطلبانه برای کار به آفریقا رفتم. تجربه بسیار خوبی در آفریقا داشتم زیرا علاقمند هستم که به دیگران کمک کنم و از این طریق به رشد خودم کمک کنم. مشتاقم که این تجربه را تکرار کنم.
  • شرط دوم: علاقه به انجام تحقیقات
    • ترجیح میدهم به جای خوشگذرانی، شبهای طولانی بیدار بمانم و به کار تحقیقاتی مشغول باشم. بیشتر اوقات، روز خود را با مطالعه آخرین نسخه از ژورنال مارکتینگ می گذرانم. در طول تحصیل در دانشگاه در سه پروژه تحقیقات حضور فعال داشتم.
  • شرط سوم: حداقل معدل 16.80
    • فارغ التحصیل شدن با رتبه اول کار ساده ای نیست، اما تحصیل همیشه، یکی از بزرگترین علائق من در زندگی بوده است. به همین دلیل در طول تحصیل بیشتر لذت برده ام تا اینکه سختی را حس کنم.

جهت ترجمه و مطالعه بیشتر در مورد موتیویشن لتر

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها